Taksinet A.Ş.
Haberler
Bizden Haberler
Sektörel Haberler
 
Haberler Anasayfa > Haberler  
Foto Büyüt
İstanbul'da Sarı Öfke

26.12.2014

* Taksi şoförleri, belediye binası önünde taksici cinayetlerini protesto etti; çalışma şartlarının düzeltilmesini istedi.

Haber-Kamera: Bulut MÜLHİM / İstanbul DHA

İstanbul'da çok sayıda taksi şoförü, dün gece bir arkadaşlarının öldürülmesi nedeniyle eylem yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek basın açıklaması yapan taksiciler klakson çalarak çalışma şartlarını protesto etti.

Fatih'te dün saat 02.00 sıralarında yaşanan olayda, 46 yaşındaki taksi şoförü Bekir Dil aracına binen Gürcistan uyruklu müşterisi tarafından gasp edilmek istenmiş, direnince de kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Arkadaşlarının cinayete kurban gitmesinin ardından, çok sayıda taksi şoförü gece saatlerinde Vatan Caddesi'nde bir araya gelip olayı protesto etti. Çalışma şartlarının düzeltilmesini isteyen taksiciler, araçlarıyla konvoy halinde klakson çalarak Vezneciler'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önüne gitti. Daha sonra grup burada basın açıklaması yaptı.

"BİZ ARTIK CANIMIZI VERMEKTEN BIKTIK"

Grup adına konuşan Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, "Dün gece 109'uncu şehidimizi verdik. Biz artık canımızı vermekten bıktık. Bu sorunun çözümü panik butonu değil, kabinli araçlardır. Biz bu konuyla ilgili yeni yılın ilk haftası Beşiktaş Meydanı'nda bir çadır kurup imza kampanyası başlatacağız. Topladığımız imzaları da Ankara'ya götüreceğiz" dedi.

"SİLAH MI, TÜFEK Mİ TAŞIYALIM?"

Nakliyat-İş Sendikası Şoförler Temsilcisi Hüseyin Evcimen ise, "Taksi şoförlerini kahvehane grubu diyerek aşağılayan insanların bu mesleği yönetmesini istemiyoruz. Tavuk kümesi gibi arabalarda bu işi yapmak istemiyoruz. 1 milyon 750 bin lirayı plakaya verenlerin, 100 bin liralık arabaları bize vermesini istiyoruz. Yeter artık şoför ölüyor, her gün ölüyor. Seyrantepe'deki efendi çıkıp diyor ki. 'Taksi şoförü kendi güvenliğini kendisi alsın' Allah belanı versin. Silah mı, tüfek mi taşıyalım?" diye konuştu.

GRUP OLAYSIZ ŞEKİLDE DAĞILDI

Açıklamaların ardından "Taksiciye uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan atan kalabalık, bir süre sonra klaksonlarını çalarak araçlarıyla konvoy halinde belediye binası önünden ayrıldı. Eylem nedeniyle belediye binası çevresinde polis ekipleri de güvenlik önlemi aldı.

 

Tag: taksi, taksici cinayeti, sarı öfke, taksi eylemi

 
TAXİWORLD TURKEY 2015
TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK TAKSİ VE YAN SANAYİ İHTİSAS FUARI TAXIWORLD TURKEY ŞUBAT 2015’TE KAPILARINI AÇIYOR!
Devamı
İstanbul'da Sarı Öfke
Taksi şoförleri, belediye binası önünde taksici cinayetlerini protesto etti; çalışma şartlarının düzeltilmesini istedi.
Devamı
Taksi Şoförlerine Meslek Standardı
Çalışma Bakanlığı'na bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu, şoförlerin mesleki yeterlilik standardını belirledi. Standarda göre;
Devamı
Eski Taksimetreler
2016 yılında taksimetrelerin kaldırılıp yerine akıllı cihazların geleceği haberleri şimdiden pazarı hareketlendirdi.
Devamı
Taksimetreler Hakkında Yeni Düzenleme Toplantısı Yapıldı.
Taksimetreler ve taksiler için yapılan yeni kanun hakkkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Devamı
 
 
bilgi@taksinet.com.tr E-Posta adresimizden, iletişim formundan veya 08502004645 müşteri destek hattımızdan bizlere soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. -    FacebookTwitterLinkedinBlogGoogle

TAKSİ ÇAĞRI MERKEZİ
0850 200 46 45

Hizmetlerimiz
Taksi İşletmeciliği
Ödeme Sistemleri
Online Taksi Reklamı
Taksi Çağrı Merkezi
Taksi
Otomatik Sipariş (Mary)
Call Center Sipariş
Abone Taksi Hizmeti
TaxiClick Programı
Medya
Foto Galeri
Video Galeri
Basın Bültenleri
Basında Biz
Basın Materyalleri
Mevzuat
Linkler
Üyelikler
Bireysel Üyelik
Kurumsal Üyelik
Turizm Üyelik
İletişim
Bize Ulaşın
İletişim Formu
Kroki
IK
Site Haritası
  
İptal ve İade Koşulları Yasal Uyarı
 Her hakkı Taksinet A.Ş.'ye aittir. Copyright © 2015